OBČANSKÁ A TECHNICKÁ VYBAVENOST OBCE

ZAJÍMAVÁ MÍSTA V OKOLÍ

ÚJEZDEČEK U TEPLIC

Obec Újezdeček je jakousi příměstskou částí města Teplice, ačkoli je na svou samostatnost patřičně hrdá. Obcí vede silnice III. třídy a protéká jí Sviní potok. Do centra Teplic jsou to cca 2 km, tudíž je zdejší dopravní infrastruktura napojena na městskou veřejnou dopravu. Obec má dostupné veškeré inženýrské sítě, mateřskou školu, Újezdeček se stává moderní rozvíjející obcí.

TEPLICE

Město Teplice s bohatou historií s nejstaršími českými lázněmi, nabízejí mnoho zajímavého. Návštěvníci mohou navštívit rekonstruovaný lázeňský komplex s celou řadou lázeňských domů, Krušnohorské divadlo, nový plavecký areál se squashovými kurty, množství proslulých restaurací a kaváren.

Neobvyklé výhledy z Doubravského vrchu, z Bořně, z Milešovky nebo z Komáří vížky se sedačkovou lanovkou patří k opravdovým zážitkům. V létě Vám vodní nádrže, vzniklé po rekultivační činnosti, nabídnou příjemné prostředí pro rekreaci.

VZDÁLENOST +6 KM

VZDÁLENOST +8 KM

VODNÍ NÁDRŽ BARBORA

Cyklostezkou vedoucí kolem areálu se dostanete přímo k zatopené vodní nádrži Barbora, které je skvělým místem k rekreaci je zatopený důl Barbora, Oldřichov u Duchcova, který Vám nabízí občerstvení i zábavu.

Vodní nádrž Barbora je umělé jezero v Mostecké pánvi, severně od vesnice Oldřichov a jihozápadně od města Košťany, zhruba 6 km na západ od Teplic. Vodní plocha zasahuje do dvou katastrálních území: Oldřichov u Duchcova a Verneřice u Hrobu.

V minulosti se v okolí Oldřichova těžilo hnědé uhlí, mj. v hlubinném dole Barbora. V roce 1957 se ve stejné lokalitě začalo těžit povrchovým způsobem. Po vytěžení lomu vznikla zbytková jáma o rozloze přes 70 ha s názvem Barbora. Ta byla v 70. letech 20. století zatopena důlní vodou, vznikla tak vodní nádrž o rozloze 55 ha hluboká až 60 m.

DUCHCOV

Město Duchcov poskytne svým návštěvníkům množství přírodních, historických a kulturních zajímavostí. Rozmach těžby uhlí však město i jeho památky málem zahubila, ale podařilo se zachovat barokní zámek, kde pobýval G. Casanova, kapli sv. Barbory a muzeum.

Za zmínku stojí také zámek Duchcov a dům kultury Duchcov, který pravidelně pořádá kulturní a společenské akce v areálu . Nachází se zde také mnoho vzdělávacích subjektů, jako mateřská škola, základní škola Jaroslava Pešaty, nebo střední odborné učiliště stavební Fráňi Šrámka.

Kromě výše uvedeného lze navštívit nově vybudované městské koupaliště a několik dětských hřišť.

VZDÁLENOST +8 KM

VZDÁLENOST +85 KM

DRÁŽĎANY

Drážďany se staly díky dobré dostupnosti oblíbeným místem na nákupy i procházky. Najdete zde obchodní dům Karstadt, nákupní středisko s oblečením, jako je Primark a další. Navštívit ho můžete klidně i vy. Ze severu Čech jste po dálnici E55/A17 na místě do hodiny. Jedná se o jeden z ekonomicky nejdynamičtějších regionů Německa. 

Mezinárodně známé jsou Drážďany četnými stavebními památkami, jako je barokní Zwinger, význačnými muzei, jako je Galerie starých mistrů, a slavnými hudebními tělesy. Díky 62 procentům lesů a zeleně jsou Drážďany považovány za jedno z nejzelenějších měst v Evropě. 

Máte zájem? Kontaktujte nás.

Scroll to Top